FOTO Benčičová a Schmiedlová s drvivými výhrami, na Privatbanka Open nás čaká súboj Kužmových

FOTO Benčičová a Schmiedlová s drvivými výhrami, na Privatbanka Open nás čaká súboj Kužmových

09. 07. 2020

BRATISLAVA - Švajčiarska tenistka Belinda Benčičová sa suverénnym spôsobom prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji Privatbanka Open. Nasadená jednotka v úvodnom kole na antuke Slávie STU Bratislava deklasovala Slovenku Biancu Behúlovú 6:0, 6:1.

"Myslím si, že to bol dobrý zápas. Od prvej do poslednej loptičky som hrala koncentrovane," uviedla svetová osmička, ktorú v piatok čaká talentovaná Romana Čisovská. "Počula som o nej, že dosiahla dobré výsledky v juniorskej kategórii a hrala aj na grandslamoch. Teším sa na tento duel," dodala víťazka júnového turnaja Bratislava Open.

Čisovská, členka Národného tenisového centra, postúpila do štvrťfinále po víťazstve nad ôsmou nasadenou Michaelou Kadlečkovou 3:6, 6:3, 6:1. "Bol to veľmi náročný zápas. Mišku dobre poznám, obe sme boli veľmi nervózne. V druhom sete som už prehrávala 0:3, no podarilo sa mi otočiť nepriaznivý vývoj. Nebol to môj najlepší výkon. Určite by som si chcela zahrať s Belindou, ktorá je hráčka svetovej Top 10. Bola by to pre mňa veľká skúsenosť," uviedla Čisovská pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

Sestry Viktória a Katarína Kužmová nastúpia proti sebe aj na druhom turnaji série Peugeot Tennis Tour 2020. Najlepšia slovenská singlistka v 1. kole Privatbanka Open zdolala ako nasadená dvojka Vandu Vargovú hladko 6:2, 6:0. Katarína Kužmová zvíťazila nad Sarou Suchánkovou 1:6, 6:1, 6:2.

Na turnaji Bratislava Open triumfovala vo štvrťfinále favorizovaná Viktória Kužmová. "Dnes nechcem vôbec riešiť, že v piatok opäť nastúpim proti sestre. Budem sa tým zaoberať až zajtra. Chcem si trochu užiť dnešné víťazstvo. Som rada, že po prechode z hardu na antuku som to zvládla veľmi dobre. Po víkendovom priateľskom stretnutí fedcupových tímov s Českom som si dala trochu voľno, mala som menej tréningov. Koleno našťastie drží, tejpujem si ho," uviedla staršia zo sestier Kužmových.

Ďalej ide aj tretia nasadená Anna Karolína Schmiedlová, ktorá deklasovala Aniku Jaškovú 6:1, 6:0. "Podala som oveľa lepší výkon ako proti Česku. Na antuke Slávie STU sa mi hrá dobre, cítim sa tu pohodlnejšie ako na harde," zdôraznila zverenka trénera Petra Hubera.

ženy - dvojhra - 1. kolo: Belinda Benčičová (Švaj.-1) - Bianca Behúlová (SR) 6:0, 6:1, Viktória Kužmová (SR-2) - Vanda Vargová (SR) 6:2, 6:0, Anna Karolína Schmiedlová (SR-3) - Anika Jašková (SR) 6:1, 6:0, Katarína Kužmová (SR-7) - Sara Suchánková (SR) 1:6, 6:1, 6:2, Vivien Juhászová (SR-6) Radka Zelníčková (SR) 6:2, 6:4, Eszter Mériová (SR) - Chantal Škamlová (SR-5) 6:2, 6:4, Viktória Morvayová (SR-4) - Yvonna Žuffová (SR) 6:0, 6:3, Romana Čisovská (SR) - Michaela Kadlečková (SR-8) 3:6, 6:3, 6:1

Zdroj: TASR
Foto: TASR - Pavol Zachar

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články