Nepríjemné správy pre organizátorov a fanúšikov: Dve svetové hviezdy poslali ospravedlnenku

Nepríjemné správy pre organizátorov a fanúšikov: Dve svetové hviezdy poslali ospravedlnenku

12. 08. 2019

CINCINNATI - Po tom, čo španielsky tenista Rafael Nadal obhájil titul v Montreale, sa odhlásil z turnaja v Cincinnati, ktorého mužská časťodštartovala v nedeľu. Druhý hráč svetového rebríčka sa ospravedlnil americkým usporiadateľom kvôli únave.

Na podniku Masters 1000 v Ohiu sa naopak predstaví vo dvojhre bývalá svetová jednotka Andy Murray. 32-ročný Brit prijal divokú kartu a predstaví sa v singli po prvýkrát od januárového Australian Open, po ktorom sa neubránil myšlienkam na ukončenie kariéry. 

Druhá operácia bedra ale zbavila trojnásobného grandslamového šampióna bolestí a Murray sa po niekoľkých turnajoch vo štvorhre objaví i v pavúku dvojhry. "Tomu by som pred pol rokom jednoducho neveril," prehlásil Murray po nedeľnom tréningu. Britský tenista klesol až do štvrtej stovky a v prvom kole bude čeliť Francúzovi Richardovi Gasquetovi. 

O víťazku Rogers Cupu prišiel aj ženský turnaj v Cincinnati. 19-ročná Kanaďanka Bianca Andreescuová, ktorú vystrelil triumf v Toronte na 14. miesto rebríčka WTA, v Ohiu nebude hrať a pravdepodobne sa predstaví až na US Open, ktorý sa začína 26. augusta. 

TEXT: ČTK

Súvisiace články