VIDEO Černák v NHL opäť zhodil rukavice: Tvrdé päste Slováka pocítil útočník Colorada

Erik Černák a Matt Calvert v pästnom súbojiErik Černák a Matt Calvert v pästnom súboji Zdroj: profimedia.sk

NEW YORK - Tampa Bay so slovenským zadákom Erikom Černákom prehrala doma s Coloradom jednoznačne 2:6.

Na začiatku druhej tretiny za stavu 1:1 sa Černák po prerušení hry pobil s Mattom Calvertom. Slovák zhodil rukavice a uštedril súperovi pár tvrdých rán, potom ich už rozhodcovia k sebe nepustili. Obaja dostali za bitku päťminútový trest.

Kým boli na trestnej lavici, strelilo Colorado tri góly a nasmerovalo sa k výhre. Tím z Denveru natiahol bodovú sériu už na osem zápasov, len v ročníku 2000/2001 začala "lavína" sezónu dlhšou bodovou šnúrou.

Výrazný podiel na triumfe Avalanche mal Tyson Jost, ktorý sa blysol hetrikom, jeho premiérovým v NHL. "Cítim sa úžasne, je to niečo výnimočné. Ako dieťa som o tomto vždy sníval, keď som sa hral s pukom na dvore. Je to jedinečný moment," vyznal sa Jost. Významnou mierou prispel k výhre hostí Pavel Francouz, český brankár pri svojom druhom štarte v NHL zneškodnil 44 striel. Černák odohral vyše 18 minút, pričom sa prezentoval aj jednou strelou a dvoma bodyčekmi.

Viac o téme: Tampa Bay Lightning Colorado Avalanche Erik Černák Matt Calvert