VIDEO Saganovi sa zelený dres opäť o kúsok vzdialil: Takto nestačil na Bennetta!

VIDEO Saganovi sa zelený dres opäť o kúsok vzdialil: Takto nestačil na Bennetta!

14. 09. 2020

GRAND COLOMBIER - Slovinský cyklista Tadej Pogačar triumfoval v nedeľňajšej 15. etape 107. ročníka Tour de France. Jazdec stajne SAE Team Emirates sa presadil v závere náročnej 175 km dlhej horskej trati z Lyonu na Grand Colombier. Na druhom mieste skončil jeho krajan a líder celkového poradia Primož Roglič, tretí finišoval Richie Porte z Austrálie.

Slovák Peter Sagan stratil v bodovacej súťaži na Bennetta dva body, do cieľa prišiel na 99. mieste. "Bola to ďalšia veľmi ťažká etapa, už od štartu. Na rýchlostnej prémii sme sa snažili urobiť čo najviac. Po nej nasledovali tri ťažké kopce, takže som zostal v gruppette, aby som ušetril čo najviac energie. Zajtra máme zaslúžený voľný deň, teším sa na posledný týždeň Tour de France," uviedol Sagan pre oficiálnu stránku Bory.

Pred druhým voľným dňom čakala na pretekárov jedna z najťažších koncoviek na podujatí. Po štarte sa bojovalo o body na rýchlostnej prémii, dvadsať bodov si na nej pripísal Matteo Trentin. Sagan získal päť bodov za 11. miesto, jeho konkurent Bennett o dva viac. Celkovo má Ír na konte 269 bodov, Sagan stráca 45. Tretí Trentin má od Sagana 35-bodový odstup.

Zdroj: TASR
Foto: SITA/AP/Thibault Camus
Video: Twitter/Tour de France

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články