VIDEO Mollema premiérovo víťazom Okolo Lombardska: Favoritom vypálil rybník nečakaným útokom

VIDEO Mollema premiérovo víťazom Okolo Lombardska: Favoritom vypálil rybník nečakaným útokom

12. 10. 2019

BRATISLAVA - Holanďan Bauke Mollema z tímu Trek-Segafredo sa stal víťazom cyklistických pretekov Okolo Lombardska, záverečnej monumentálnej klasiky sezóny z prestížneho seriálu WorldTour.

Stotrinásty ročník Il Lombardie, nazývanej tiež príznačne "klasika padajúceho lístia", mal štart v Bergame a cieľ po 243 km v Come. Tridsaťdvaročný rodák z Groningenu zaútočil zo skupiny favoritov na predposlednom stúpaní dňa a únik doviedol do úspešného konca. Druhý finišoval Španiel Alejandro Valverde (Movistar), tretí bol Kolumbíjčan Egan Bernal (Ineos).

Rozhodujúci moment pretekov sa zrodil na štvorkilometrovom kopci Civiglio s priemerným sklonom 10,1 %. Mollema vyrazil dopredu približne dvadsať kilometrov pred cieľom a využil taktizovanie súperov. Vďaka nemu si vytvoril až minútový náskok a odolal atakom protivníkov. V záverečnom stúpaní na San Fermo della Battaglia (2,9 km/6,5 %) sa pokúšala o stíhaciu jazdu pätica Alejandro Valverde, Egan Bernal, Jakob Fuglsang, Primož Roglič a Michael Woods. Spomenuté kvinento sa priblížilo na úroveň dvadsiatich sekúnd, no manko už nezmazalo. Mollema sa tak stal prvým holandským víťazom pretekov Okolo Lombardska od roku 1981 a pripísal si 13. profesionálne prvenstvo.

Výsledky - Okolo Lombardska (Bergamo - Como, 243 km): 1. Bauke Mollema (Hol.) Trek-Segafredo 5:52:59 h, 2. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar, 3. Egan Bernal (Kol.) Ineos, 4. Jakob Fuglsang (Dán.) Astana - všetci +16 s, 5. Michael Woods (Kan.) EF Education First, 6. Jack Haig (Aus.) Mitchelton-Scott - obaja +34

Zdroj: SITA
Foto: profimedia.sk
Video: FloBikes

Športky TV

Viac z TV