Systém VAR od budúcej sezóny aj v slovenskej lige: SFZ vyhlásilo súťaž na transportné vozidlo

Systém VAR od budúcej sezóny aj v slovenskej lige: SFZ vyhlásilo súťaž na transportné vozidlo

24. 01. 2020

BRATISLAVA - Slovenský futbalový zväz (SFZ) vyhlásil obchodnú verejnú súťaž na uzavretie zmluvy na dodanie transportného motorového vozidla pre systém videoasistenta rozhodcu (VAR). Strešný orgán slovenského futbalu o tom informoval prostredníctvom piatkovej úradnej správy.

Uvedené vyhlásenie zároveň predstavuje výzvu na podávanie návrhov v zmysle podmienok súťaže, ktorej úplné znenie a presná špecifikácia predmetu dodania s príslušnými usmerneniami bude zverejnená na webovom sídle SFZ. Ako sa ďalej uvádza v úradnej správe, vyhlasovateľ je oprávnený vybrať si návrh, ktorý mu najlepšie vyhovuje, a tiež odmietnuť všetky predložené návrhy.

Systém VAR bude od budúcej sezóny 2020/2021 súčasťou najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy, spočiatku v obmedzenom režime. Premiéru na slovenských trávnikoch v súťažných dueloch bude mať systém VAR 26. marca na bratislavskom Tehelnom poli v semifinále dodatočnej baráže o postup na tohtoročné majstrovstvá Európy medzi slovenskou reprezentáciou a výberom Írska.

Európska futbalová únia (UEFA) už dávnejšie rozhodla o prítomnosti VAR počas ME 2020. Začiatkom decembra schválila využitie VAR počas spomenutej baráže o kontinentálny šampionát.

Zdroj: SITA
Foto: TASR/AP - Dmitri Lovetsky

Športky TV

Viac z TV