Slovenské úspechy v rýchlostnej kanoistike: Obe lode postúpili do finále

Na snímke kanoistky Dagmar Čulenová a Katarína Pecsuková Na snímke kanoistky Dagmar Čulenová a Katarína Pecsuková Zdroj: TASR/Martin Baumann

SZEGED - Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Katarína Pecsuková s Dagmar Čulenovou postúpili do finále európskej olympijskej kvalifikácie v maďarskom Szegede.

V semifinálovej jazde disciplíny K2 500 m obsadili druhú priečku so stratou 0,42 sekundy na víťaznú domácu dvojicu Zsoka Csikosová a Emese Kohalmiová.

V rovnakej disciplíne mužov obsadili 2. miesto aj Csaba Zalka a Adam Botek a taktiež postúpili do finále. V cieli mali stratu deväť stotín sekundy na srbskú dvojicu Ervin Holpert a Marko Dragosavljevič. Finálové jazdy boli na programe už v stredu po 15.00 h.

Viac o téme: Kanoistika Slovensko Reprezentácia Csaba Zalka Adam Botek Katarína Pecsuková OH 2024 Paríž Dagmar Čulenová