Haaland gólovou kanonádou zničil súpera: Guardiola prehovoril o nespokojnosti vystriedanej hviezdy

Erling Haaland strelil proti Wolverhamptonu štyri gólyErling Haaland strelil proti Wolverhamptonu štyri góly Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson

LONDÝN - Futbalisti Manchestru City odpovedali v sobotu na víťazstvo Arsenalu a na zisk titulu majú tak stále väčšiu šancu ako ich londýnsky súper.

Úradujúci majstri deklasovali Wolverhampton 5:1 so štvorgólovým Erlingom Haalandom, ktorý skóroval štyrikrát za sebou a so zápasom k dobru sú o bod za vedúcim Arsenalom. Ten vyhral v sobotu nad Bournemouthom 3:0.

ManCity išlo do vedenia v 12. minúte po faule na domáceho Joška Gvardiola v pokutovom území hostí. Následnú penaltu premenil Haaland. Druhý gól vsietil po hlavičke k vzdialenejšej žrdi po centri Rodriho a čistý hetrik zavŕšil z ďalšej penalty, ktorá prišla po faule naňho samotného zo strany Nelsona Semeda.

Nór má momentálne na konte 36 gólov vo všetkých súťažiach a navýšil svoj náskok v ligovej tabuľke strelcov. Momentálne ich má o päť viac (25) než Alexander Isak z Newcastlu United. City vyhralo v lige šiestykrát za sebou, bez prehry je 20 ligových stretnutí a zisk titulu má vo svojich rukách. Do konca sezóny ho čakajú zápasy na pôde Fulhamu, Tottenhamu a sezónu ukončia doma proti West Hamu.

"Sú to tri zápasy, dúfajme, že prvý a druhý vyhráme a do tretieho nastúpime s osudom vo vlastných rukách," povedal Guardiola podľa agentúry AFP. Vyjadril sa aj k nespokojnosti Haalanda počas striedania, z ihriska išiel dole v 82. minúte.

Tréner Manchestru City Pep Galéria fotiek (8)

"Bol frustrovaný z rozhodcu. Pri dlhých loptách doňho niekedy strkajú," vysvetlil Guardiola. Vzápätí sa však vyjadril aj k výkonu svojho útočníka: "Erling je späť v hre. Penalty sú záruka, ale druhý a štvrtý gól boli neuveriteľné."

Suverénny aj Arsenal

Arsenal dosiahol doma štvrté víťazstvo za sebou, v závere prvého polčasu išiel do vedenia po úspešnej penalte Bukaya Saku. Tá prišla po spornom faule brankára Marka Traversa na prenikajúceho Kaia Havertza. Ďalšie góly pridali Leandro Trossard a Declan Rice, ich tím vyrovnal klubový rekord za najvyšší počet víťazstiev v jednej ligovej sezóne. Na konte má 26 triumfov, čo sa mu podarilo v zatiaľ poslednej majstrovskej sezóne 2003/04.

"Bol to pravdepodobne najlepší prvý polčas, aký sme odohrali za celú sezónu," povedal tréner "Gunners" Mikel Arteta. "Boli sme neuveriteľní. Všetko nám išlo a boli sme na lopte. Vytvorili sme si toľko šancí, že sme pokojne mohli vyhrať o tri, štyri aj päť gólov," dodal Arteta. Jeho tím čakajú do konca ročníka zápasy na pôde Manchestru United a proti Evertonu.