Súboj Arsenalu s Chelsea hrou mačky s myšou: Londýnske derby prinieslo nečakaný debakel

Hráč Arsenalu Kai Havertz (vľavo) v súboji s Marcom Cucurellom z ChelseaHráč Arsenalu Kai Havertz (vľavo) v súboji s Marcom Cucurellom z Chelsea Zdroj: TASR/AP/Kin Cheung

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu deklasovali v 29. kole anglickej Premier League v londýnskom derby Chelsea FC 5:0.

"Kanonieri" sú na čele neúplnej tabuľky o tri body pred Liverpoolom, ktorý odohral o zápas menej. Tretí Manchester City stráca na lídra štyri body, no má dva duely k dobru.

Arsenal sa ujal vedenia už v 4. minúte, keď po akcii Declana Ricea skóroval belgický krídelník Leandro Trossard. Na začiatku druhého polčasu zvýšil po rohu Ricea na 2:0 Ben White. V 57. minúte pridal tretí gól Kai Havertz, ktorého ukážkovou prihrávkou vysunul Martin Odegaard. V 66. minúte sa nemecký útočník presadil po prieniku Bukaya Saku. Skóre uzavrel v 70. minúte svojím druhým gólom White