Zimné olympijské hry

Pjongčang 2018
Slovákov čaká na úvod krst ohňom: Sú najväčší favorit, rešpekt tam je

Slovákov čaká na úvod krst ohňom: Sú najväčší favorit, rešpekt tam je

13. 02. 2018

PJONGČANG - Týždeň prípravy na ľade aj mimo neho ubehol ako voda a do hry na ZOH v Pjongčangu konečne vstupujú aj hokejisti. Tí slovenskí zažijú krst ohňom, v stredu o 13.10 h SEČ nastúpia proti výberu Olympijských športovcov z Ruska. Všeobecne panuje názor, že bez hráčov z NHL sa olympijský hokejový turnaj mužov kvalitatívne vyrovná.

Vyskočiť by mal jediný tím - práve stredajší slovenský súper. Ruské mená najmä v útoku vzbudzujú prirodzený rešpekt. Dvojica Iľja Kovaľčuk - Pavel Daciuk odohrala dovedna 1769 zápasov v základnej časti NHL a v sumáre tam nastrieľala v najprestížnejšej profilige 731 gólov.

"Rešpekt pred Rusmi máme, ale nie prehnaný. Každý ich pasuje za najväčších favoritov, ale my ideme svojou cestou. Pozreli sme si videá a spôsob hry, akým sa vyznačujú. Ide o to, ako budeme dodržiavať, čo nám tréner stanoví. Ak sa to podarí na 100 percent, máme šancu pobiť sa o dobrý výsledok. Treba makať od prvého do posledného okamihu a výsledok môže prísť," uviedol útočník Tomáš Marcinko.

Tréner Craig Ramsay rozhodol, že v bránke sa v úvode turnaja predstaví Branislav Konrád, Všeobecne sa očakávalo, že prednosť dostane skúsenejší Ján Laco, ale voľba napokon padla na gólmana českého Olomouca. "Teším sa, uvidíme, čo ma presne čaká...Taký veľký zápas proti takým dobrým hráčom som ešte nehral. Budem sa snažiť podať čo najlepší výkon, Nervozita určite bude v deň zápasu, ale budem sa koncentrovať sám na seba, nie na to, proti akým hráčom nastúpim," zareagoval Konrád po utorkovom tréningu..

Základ ruského výberu tvoria hráči SKA Petrohrad a CSKA Moskva, proti ktorým viacerí slovenskí hokejisti nastupovali v zápasoch Kontinentálnej hokejovej ligy. "Papierovo vyzerajú najsilnejší, ale možné je čokoľvek. Turnaj sa vyrovnal tým, že nehrajú najlepší z NHL... Pravda však je, že Rusi sú ako keby viac posilnení. Majú tam väčšiu kvalitu z KHL ako ostatné tímy," myslí si útočník Martin Bakoš, ktorý v minulosti hrával proti ruským hráčom v tíme čínskeho zástupcu v KHL Červená hviezda Kchun--lun. Brankár Konrád tvrdí, že prvoradé bude hrať bojovne a veľa korčuľovať. "Tiež sa treba pokúšať o brejky a hrať dobre z defenzívy. Rasťo Staňa mi vravel, aby som si to užil. Je to možno lepšie začínať proti papierovo silným Rusom ako proti najslabším súperom," dodal Konrád.

Pravdepodobné zostavy:
SR: 
Konrád - Čajkovský, Starosta, Čerešňák, Graňák, Valach, Ďaloga, Mikuš, Baranka - Nagy, Surový, Kudrna - Haščák, Bakoš, Bubela - Krištof, Ölvecký, Pavlovič - Lamper, Marcinko, Cingeľ  
OŠ z Ruska:
Sorokin - Vojnov, Zubarev, Kiselevič, Marčenko, Gavrikov, Zub, Nesterov - Kalinin, Dacjuk, Kovaľčuk - Barabanov, Šipačov, Gusev - Moziakin, Prochorkin, Širokov - Andronov, Grigorenko, Telegin - Kaprizov 

TEXT: SITA

Súvisiace články