MS V HOKEJI 2024 Slafkovského premohli silné emócie: VIDEO Ostré slová na trestnej lavici

Juraj Slafkovský a Martin Pospíšil na tresnej laviciJuraj Slafkovský a Martin Pospíšil na tresnej lavici Zdroj: repro foto X/TSN

OSTRAVA - Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali v úvodnom zápase B-skupiny majstrovstiev sveta s Nemeckom 4:6. Zverenci trénera Craiga Ramsayho doplatili na vylúčenia v druhej tretine, keď hrali dvakrát v trojici, a chyby v obrane.

V zápase využili oba trénerské tímy aj takzvaný "coach's challenge". Ramsayho družine po prvom inkasovanom góle nepomohol a hrala po ňom v oslabení 3 na 5. Nemecká výzva pri druhom góle Hrivíka vyšla, keďže puk pred ním opustil útočné pásmo.

K viacerým verdiktom rozhodcov mal výhrady aj Juraj Slafkovský, ktorý bol v tretej tretine vylúčený za hrubosť spoločne s Martinom Pospíšilom. Na trestnej lavici si poriadne vylial svoje emócie.

"To sú do pi*e takí na pi*u rozhodcovia, že to som v živote nevidel. Bu*erant jeden, bu*erant druhý,” dalo sa odčítať z pier.

Slafkovský po zápase len ťažko hľadal tie správne slová. "Neviem. Musíme hrať našu hru a všetci robiť to isté. Nemôžeme hrať prvé dve tretiny tak, ako sme hrali dnes. Dobré bolo to, že sme sa vrátili z 0:2 na 2:2. Ale okamžite sme inkasovali, takže to bolo asi aj jedno. Fakt neviem, možno tretia tretina bola lepšia z našej strany, ale musíme hrať 60 minút," uviedol 20-ročný krídelník.

Pri otázke, či si to Slováci prehrali v hlavách, povedal rázne nie. "Nebolo to v hlavách, ja si myslím, že sme prvé dve tretiny hrali zle," odsekol pri odchode do kabíny forvard Montrealu.

Viac o téme: Nemecko Slovensko Juraj Slafkovský MS v hokeji 2024
  • Zdroj: TASR, športky