Betis po výhre bližšie k pohárovej Európe, Valencia zlyhala na domácej pôde

Sergi Canos z Valencie v súboji s AlavésomSergi Canos z Valencie v súboji s Alavésom Zdroj: Profimedia

PAMPLONA - Futbalisti Realu Betis zvíťazili v nedeľnom zápase 34. kola španielskej La Ligy na ihrisku Osasuny 2:0 a upevnili si siedmu priečku, ktorá zaručuje účasť v budúcom ročníku Európskej konferenčnej ligy. Oba góly dal Betis už v prvom polčase po vylúčení domáceho Jona Moncayolu.

Valencia nevyužila šancu udržať si kontakt s Betisom, keď podľahla doma Alavésu 0:1. O triumfe hostí rozhodol Javi Lopez.

Celta Vigo si doma poradila s Villarrealom 3:2, keď o jej triumfe rozhodol v 82. minúte striedajúci grécky útočník Anastasios Douvikas. Celta poskočila na 15. miesto, Villarreal je priebežne deviaty.

Sevilla doma zdolala Granadu hladko 3:0 a posledná Almería zvíťazila vo Vallecane 1:0.

La Liga - 34. kolo:

FC Sevilla - FC Granada 3:0 (1:0)
Góly: 11. Acuna, 51. En Nesyri, 80. Lukebakio

Rayo Vallecano - UD Almería 0:1 (0:1)
Gól: 30. Lozano

CA Osasuna – Real Betis 0:2 (0:2)
Góly: 41. Perez, 45.+3 Fornals, ČK: 26. Moncayola (Osasuna)

Celta Vigo – Villarreal CF 3:2 (2:1)
Góly: 22. Aspas (z 11m), 39. Strand Larsen, 82. Douvikas – 12. Moreno, 66. Guedes, ČK: 17. Comesaňa (Villarreal)

Valencia CF – Deportivo AlavÉs 0:1 (0:0)
Gól: 68. Lopez

Viac o téme: Real Betis CA Osasuna FC Sevilla