Škriniar nastúpil pri drvivom triumfe PSG, monacké kniežatá to zvládli aj v dvojnásobnom oslabení

Takumi Minamino a jeho gólové oslavyTakumi Minamino a jeho gólové oslavy Zdroj: Profimedia

LE HAVRE - Futbalisti Paríža St. Germain zvíťazili v nedeľnom súboji 30. kola francúzskej Ligue 1 nad Olympique Lyon 4:1 a sú blízko obhajoby titulu. Na čele tabuľky majú 11-bodový náskok pred druhým AS Monaco, pričom oba tímy odohrajú do konca súťaže ešte päť stretnutí. Slovenský obranca Milan Škriniar nastúpil za domácich v 68. minúte.

PSG viedol 4:1 už v polčase, dva góly strelil Goncalo Ramos. Úradujúci majster šetril viaceré opory, Kylian Mbappe sledoval celý zápas z lavičky náhradníkov. Lyon klesol po víkende na ôsme miesto.

Monaco poskočilo na druhú priečku po víťazstve na ihrisku Brestu 2:0. "Kniežatá" pritom dohrávali nedeľný zápas po dvoch vylúčeniach len s deviatimi hráčmi. Brest klesol na tretie miesto, na AS strácajú dva body, pričom Monako má ešte zápas k dobru.

Hráči FC Metz zvíťazili na trávniku AC Le Havre 1:0. V tabuľke im patrí 15. miesto, Le Havre zostalo na 16. priečke. Jedenáste Toulouse remizovalo pred domácimi priaznivcami s deviatym Olympique Marseille 2:2. O deľbe bodov rozhodol v nadstavenom čase kamerunský útočník hostí Faris Moumbagna.

Lille zdolalo rovnakým výsledkom RC Štrasburg a v priebežnom poradí s 52 bodmi figuruje na štvrtej pozícii. Stade Reims podľahol pred domácimi priaznivcami HSC Montpellier 1:2, nevyhral tak už štvrtý zápas za sebou.

Ligue 1 - 30. kolo:

AC Le Havre – FC Metz 0:1 (0:0)
Gól: 46. Mikautadze

OSC Lille – RC Štrasburg 1:0 (1:0)
Gól: 12. David